Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2FL] Świecące bez powodu kontrolki na liczniku?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2FL] Świecące bez powodu kontrolki na liczniku?

    Zamieszczone przez soberowy
    Co polecacie wybrać ?
    STATOIL LAZERWAY 5W40 (bez C3)
    STATOIL LAZERWAY 5W40 TDI

  • #2
    [O2FL] Świecące bez powodu kontrolki na liczniku?

    Witam wszystkich ogarniętych!

    Jestem posiadaczem octavi od pół roku i pojawił się pierwszy problem.
    Zapaliła mi się 2 dni temu kontrolka kierunkowskazu lewego i świeci się ciągle po przekręceniu zapłonu takim pół światłem. Świeci się przy przekręconym zapłonie oraz gdy nie ma zapłonu ale otworzę tylną klapę i zapali się kontrolka tylnej klapy. Jarzy się też delikatnie kontrolka od płynu chłodniczego i mryga na zmianę z tym kierunkowskazem gdy się go włączy.
    Wraz z prawym kierunkowskazem mryga kontrolka tempomatu.
    wraz z kontrolką czerwoną akumulatora jarzy się kontrolka otwartych drzwi.
    A gdy sprawdzałem bezpieczniki zapalił się błąd wspomagania na czerwono i po kilku sekundach zapalał się na żółto i wraz z zapaleniem się na żółto włączyła się kontrolka świateł przeciwmgielnych przednich i mrygała wraz z lewym kierunkowskazem.
    Byłem z tym u elektryka ale jak popatrzył i powiedział że cytuje: "uuuu to drogie rzeczy są" to zwątpiłem i nawet się nie umówiłem na wizytę bo miałem wrażenie że ma ochotę mnie naciągnąć... choć jak prześledziłem forum to stwierdzam że może faktycznie być z tym problem.
    Widać też że licznik mógłbyć już wcześniej rozbierany bo są ślady kurzu w środku.
    No i teraz zasadnicze pytanie, czy to licznik, czy nie... jak to próbować naprawić, i ew gdzie to naprawić... za wszystkie uwagi będę bardzo wdzięczny.
    Dodam tylko że autko jest sprawne i jeździ bez problemu. Autko to octavia 2 fl 1,6 MPI z fabrycznym gazem 2009 bez o komputera pokładowego.

    Komentarz


    • #3
      cezaturator, a komputera pewnie nie podłączałeś
      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
      poprzednie modele:
      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

      Komentarz


      • #4
        cezaturator, tak może na sam początek nie lepiej uzupełnić....to pole "Skąd: stamtąd" - bo akurat może ktoś byś blisko do pomocy.....
        Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

        Komentarz


        • #5
          Panowie szlachta, pole skąd uzupełnione Komputer błędów nie pokazuje... Wszytko wskazuje na licznik i jakieś przepięcie na płytce drukowanej deski rozdzielczej, zrobiłem rundkę po elektromechanikach i każdy sugerował że licznik jest do naprawy/wymiany, faktycznie by się przydała łopatologiczna instrukcja ze zdjęciem co zrobić, ale to nie jest standardowe uszkodzenie jak to było w octaviach 1.
          ...Lutownicą dysponuje, nawet taką małą i precyzyjną, i chyba nie pozostanie mi nic innego jak wyciągnąć licznik, rozebrać i posprawdzać styki łopatologicznie.
          Choć niewątpliwie wolałbym żeby ktoś inny przecierał szlaki....
          Jak ktoś coś wie niech mówi! Pozdrawiam panowie!

          Komentarz


          • #6
            cezaturator, zadzwoń tu:
            NAPRAWA LICZNIKÓW

            Przedstaw problem i może chłopaki już się z tym spotkali i Ci coś doradzą.
            Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
            Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

            Komentarz


            • #7
              ...Dodam tylko że problem z licznikiem pojawia się jak zapala się rezerwa, a więc już nie dopuszczam do zapalenia się rezerwy i nie ma problemu

              Komentarz


              • #8
                Mam wrażenie że jest to dość nagminny problem z licznikami w O2 FL, znajdziesz wiele tematów na forum jak liczniki wariują - częste przyczyny -> wilgoć i tzw. zimne luty
                ↑↑↑ To jest moja opinia I naucz się z tym żyć ↑↑↑

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X